Sequins Embroidery Machine
Wholesaler of a wide range of products which include auto cutter sequins embroidery machine, champion auto cutter sequins embroidery machine, olh 062 sequins embroidery machine, swing auto cutter sequins embroidery machine, normal swing cutter sequins embroidery machine and olh six sequins embroidery machine.
Auto Cutter Sequins Embroidery Machine
Approx. Price: Rs 14,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Sequin Device | Single Sequin |
| Head Type | Multi Head |
| Max Speed | 1000 spm |
| Embroidery Area | 800x1200 mm |
| Sequin Size | 7 mm |
| Needle Count | 15 Needle |
| Machine Type | Computerized |
| Cap Frame | Included |
| Phase | Three Phase |
| Machine Model | Auto Cutter |
We are engaged in offering a wide range of Auto Cutter Sequins Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Champion Auto Cutter Sequins Embroidery Machine
Approx. Price: Rs 1,20,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Sequin Device | Double Sequin |
| Head Type | Multi Head |
| Max Speed | 1000 spm |
| Embroidery Area | 800x1200 mm |
| Sequin Size | 7 mm |
| Needle Count | 12 Needle |
| Machine Type | Computerized |
| Cap Frame | Included |
| Phase | Three Phase |
| Machine Model | Champion |
We are engaged in offering a wide range of Champion Auto Cutter Sequins Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Price range - 105000- 140000 rs
OLH 062 Sequins Embroidery Machine
Approx. Price: Rs 15,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Sequin Device | Single Sequin |
| Head Type | Single Head |
| Max Speed | 850 spm |
| Embroidery Area | 600x900 mm |
| Sequin Size | 5 mm |
| Needle Count | 9 Needle |
| Machine Type | Computerized |
| Cap Frame | Included |
| Phase | Three Phase |
| Machine Model | OLH 062 |
We are engaged in offering a wide range of OLH 062 Sequins Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Swing Auto Cutter Sequins Embroidery Machine
Approx. Price: Rs 15,000 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Sequin Device | Double Sequin |
| Head Type | Multi Head |
| Max Speed | 1000 spm |
| Embroidery Area | 800x1200 mm |
| Sequin Size | 5 mm |
| Needle Count | 9 Needle |
| Machine Type | Computerized |
| Cap Frame | Included |
| Phase | Three Phase |
| Machine Model | Swing Auto |
We are engaged in offering a wide range of Swing Auto Cutter Sequins Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Normal Swing Cutter Sequins Embroidery Machine
Approx. Price: Rs 15,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Sequin Device | Double Sequin |
| Head Type | Multi Head |
| Max Speed | 850 spm |
| Embroidery Area | 600x900 mm |
| Sequin Size | 4 mm |
| Needle Count | 8 Needle |
| Machine Type | Computerized |
| Cap Frame | Included |
| Phase | Three Phase |
| Machine Model | Normal Swing |
We are engaged in offering a wide range of Normal Swing Cutter Sequins Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
OLH Six Sequins Embroidery Machine
Approx. Price: Rs 14,500 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Sequin Device | Single Sequin |
| Head Type | Multi Head |
| Max Speed | 1000 spm |
| Embroidery Area | 800x1200 mm |
| Sequin Size | 5 mm |
| Needle Count | 9 Needle |
| Machine Type | Computerized |
| Cap Frame | Included |
| Phase | Three Phase |
| Machine Model | OLH Six |
We are engaged in offering a wide range of OLH Six Sequins Embroidery Machine to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.