Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Needle Count | 12 Needle |
| Max Speed | 1000 spm |
| Embroidery Area | 600x900 mm |
| Machine Type | Computerized |
| Distance Between Heads | 300 mm |
| Sequin Attachment | Double Sequin |
| Cap Frame | Included |
| Phase | Three Phase |
| Power Load | 3 kW |
| Head Type | Double Head |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Needle Count | 9 Needle |
| Embroidery Area | 360x510 mm |
| Max Speed | 850 spm |
| Machine Type | Computerized |
| Application | T Shirt |
| Automation Grade | Automatic |
| Cap Frame | Included |
| Sequin Attachment | Single Sequin |
| Phase | Single Phase |
| Warranty | 6 Months |
| Head Type | Single Head |